Výtvarný kurz

Úterý, 6 června, 2023

Ve dnech 23.–26. 5. 2023 se konal výtvarný kurz pro zájemce z 6.–9. ročníku. V úterý ráno jsme se v počtu 19 žáků a 2 pedagogů přesunuli do Kdanic u Sobotky, kde jsme se ubytovali v chatě u Holanů. První den nám počasí nepřálo a deštivou část odpoledne jsme si zkrátili výrobou květinových přívěsků z rychleschnoucí hmoty. Jakmile se počasí umoudřilo, žáci nakreslili stodolu suchým pastelem a kříž s vyobrazením svaté trojice tužkou. Aby se naše různorodá skupina seznámila, večer jsme strávili u ohně s opékáním buřtů a vyprávěním. Ve středu ale začaly výtvarné práce naplno. Ráno jsme se přesunuli do Sobotky, kde jsme za dopoledne zvládli kolorovanou studii kostela tuší, po obědě i prohlídku a kresbu Humprechtu. Po dalších dvou skicách jsme se znaveni přesunuli do chaty, kde jsme večer strávili dokončením prací a pokusem některých zájemců o broušení skleniček. Ve čtvrtek byl naším cílem Dolní Bousov a jako objekty jsme si vybrali místní rybníček, radnici a továrnu. Večer byl zasvěcen výrobě dárkových karet s motivem místních panoramat a barvení rychleschnoucí hmoty. V pátek už jsme k balení stihli jen poslední obrázek z místa ubytování a po poledni jsme šťastně dojeli domů. Myslím, že poslední ročník mohu zhodnotit jako povedený.

Martina Plichtová