Republikové finále dívek ve futsalu

Pondělí, 5 prosince, 2022
Pavel Berka

Na konci listopadu se mladší dívky zúčastnily republikového finále ve futsalu, který se tradičně konal v Heřmanově Městci. Hned první zápas se holky střetly s Pardubicemi, jejichž hráčky předvedly velmi vyspělou hru a zaslouženě nás porazily 5:0. Nicméně naše dívky to vůbec nerozhodilo a s dalšími soupeřkami si poradily na výbornou. V semifinále nás čekal tým z Nechanic a bohužel nás na turnaji porazil i podruhé. V souboji o 3. místo nenechaly holky nic náhodě a po 3 minutách už vedly 3:0. Nakonec zvítězily 5:0 a odvezly si domů bronzové medaile. 
Náš tým reprezentovaly: Šafářová Agáta, Holomková Eliška, Houdová Hana, Dimlová Daniela, Tomanová Gabriela, Mikešová Kristýna, Krejbichová Verča, Sedláčková Nela. Mezi střelkyně se zapsaly: Agáta Šafářová (14 gólů), Gabriela Tomanová (2 góly), Sedláčková Nela (1 gól). 
Dívkám děkuji za reprezentaci školy a za předvedené výkony. Všechny odevzdaly maximum. Zvlášť bych pochválil Elišku Holomkovou za skvělé brankářské výkony a Verču Krejbichovou za velmi dobré čtení hry a obranné dovednosti. 

Jiří Hříbal