Republikové finále dívek ve futsalu

Pátek, 9 února, 2024
Pavel Berka

Jabloňovka opět na výsluní!

29. a 30. ledna se uskutečnilo republikové turnaje ve futsalu pro mladší a starší dívky. Jako první se odehrál turnaj pro mladší děvčata. Holky z Jabloňovky předváděly celý turnaj velice pohledný futsal a zaslouženě se dostaly až do finále. Poslední zápas byl velice opatrný, ale nakonec v poslední minutě zápasu rozhodla Gabriela Tomanová a poslala náš tým do vedení, které jsme udrželi až do konce. Holky navázaly na své předchůdkyně z roku 2020 a odvezly si domů zlaté medaile a staly se pro rok 2024 mistryněmi České republiky ve školním futsale. Naší školu reprezentovala Gabriela Tomanová, Agáta Šafářová, Veronika Krejbichová, Eliška Holomková, Hana Houdová, Kristýna Mikešová a Simona Beyerová.

Na turnaj pro starší dívky jsme odjížděli překvapit, protože došlo k citelnému oslabení, kdy několik hráček nemohlo odcestovat kvůli svalovému zranění. Většinu našeho týmu tvořila děvčata, která odehrála turnaj pro mladší dívky. Nicméně, ani ta se nezalekla soupeřek i o několik let starších a předvedla velice pěkné výkony. Nakonec jsme vypadli až na penalty ve čtvrtfinále. Naši školu reprezentovala Gabriela Tomanová, Agáta Šafářová, Veronika Krejbichová, Eliška Holomková, Hana Houdová, Eliška Procházková a Ella Kittnerová.

Článek na webových stránkách Fotbalové asociace ČR naleznete na těchto odkazech:
https://www.fotbal.cz/futsal/futsal-subject/archiv-zprav/article/17?articleId=19773
https://www.fotbal.cz/futsal/futsal-subject/archiv-zprav/article/16?articleId=19780

Zvláštní poděkování patří paní Šafářové, která nám zapůjčila dresy z dívčí fotbalové akademie Slovanu Liberec.

Jiří Hříbal