Příběhy našich sousedů

Úterý, 16 dubna, 2024
Pavlína Kolmanová

Dne 12. 3. 2024 proběhl slavnostní večer projektu Příběhy našich sousedů, do kterého byla zapojena i ZŠ a ZUŠ Jabloňová. Tým naší školy se skládal z 5 členů – Matěje Netolického, Matěje Kaprase, Aničky Punčochářové, Johanky Matějkové a Lukáše Konáše. Žáci zpracovali příběh pamětnice Ivany Lešákové. Její vyprávění a práci žáků naleznete zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/liberec/liberec-2023-2024/lesakova-ivana/

Krátký komentář k projektu připravila žákyně Johana Matějková: 
Závěrečný večer byl koncem našeho projektu Příběhy našich sousedů. Šest škol, šest zajímavých příběhů. Zpracování všech týmů bylo originální. Mě zaujal příběh Zdeňka Kocha, který zpracovala ZŠ Oblačná. My jsme také úspěšně odprezentovali příběh paní Ivany Lešákové, před plným hledištěm a odbornou porotou. Odnesli jsme si pěkné dárky, ale hlavně nezapomenutelnou zkušenost. Ještě jednou děkuji celému týmu a především paní učitelce Ferdanové za trpělivost a spolupráci. 
Děkujeme za skvělou příležitost dostat se k historii co nejblíže. 

Johana Matějková 8. B 

Příběhy našich sousedů

Obrázek 1 z 6