Okresní kolo přespolního běhu

Úterý, 10 října, 2023
Pavel Berka

Ve čtvrtek 5. 10. se výběr našich žáků zúčastnil okresního kola v přespolním běhu na střelnici v Ruprechticích. Letos nám poprvé přálo počasí a celý závod proběhl dle časového rozpisu a bez zranění. Soutěžily 2 kategorie, z nichž každá byla rozdělena na chlapce a dívky. Z maximálně šestičlenných týmů se po doběhnutí počítali vždy 4 nejlepší.
Dívky III. kategorie (6. a 7. třídy) ve složení Šafářová Agáta, Mišutková Laura a Sofie, Hylmarová Michaela, Jančevská Ellen a Listíková Šárka se umístily na krásném 3. místě. Agátka zároveň s přehledem vyhrála celý závod o 7 vteřin před další závodnicí.
Chlapci IV. kategorie (8. a 9. třídy) ve složení Bernkopf Jan, Brzek Jakub, Müller Dominik, Chráska Jiří, Vránek Michal a Koutecký Jakub doběhli na skvělém druhém místě a vybojovali si tak postup do krajského kola v Jablonci n. Nisou, který se běží příští týden.
Chlapci III. kategorie (Nekula D., Klucký J., Kučaba L., Jakubíček L., Mišutka A.) a dívky IV. kategorie (Jakubíčková B., Lhotáková E., Opletalová N., Matějková J., Šafářová D., Ševčíková L.) na stupně vítězů sice nedosáhli, ale podali skvělé výkony a patří jim můj dík za skvělou reprezentaci školy.