Nový školní rok na ZUŠ – důležité informace

Čtvrtek, 31 srpna, 2023
Jan Prchal

Vážení rodiče,

rád bych Vás pozdravil a přivítal Vás v novém školním roce. Naše škola začíná s výukou 4. září. Tento školní rok bude z důvodu probíhající přístavby pro ZŠ a především pro ZUŠ opět náročný.  V maximální možné míře se snažíme připravit a realizovat výuku Vašich dětí tak, aby se složitá situace projevila co nejméně a Vás chci požádat o maximální pochopení a vstřícnost, především v úvodní etapě, tedy při koncipování rozvrhů. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte přímo na mne – 733 143 195.

ZUŠ bude vyučovat na dvou pracovištích – v Jabloňové ulici (žáci 1. až 4. ročníků ZŠ) a ve Vesci. V Jabloňové budou mít výuku mladší žáci a výjimečně středoškoláci a žáci 2. stupně, kteří bydlí v bezprostřední blízkosti školy, a není pro ně problémem docházet na výuku ZUŠ v pozdějším čase. V Jabloňové se vyučují kompletně bicí nástroje a některá souborová hra (Apricots, Apple saxes, ARIES, Komorní orchestr a Komoráček).

Ve Vesci mají výuku žáci 5. ročníku ZŠ, žáci druhého stupně a studenti SŠ. Zde se vyučuje sborový zpěv (Carola, Karolka 5.B), orchestr, Křížaly a Jablůňka. Bude zde fungovat školní klub pro žáky čekající na výuku a pochopitelně prostor pro úschovu nástrojů.

Pro žáky zůstávají předměty sborový zpěv, hra v orchestru a komorní souborová hra předměty povinně volitelnými, žák si tedy musí alespoň jednu z možností vybrat

Tradiční akce (interní večírky, vystoupení, Vánoční koncerty …) připravujeme v co největším počtu a budeme Vás o nich v předstihu informovat.

Domluva rozvrhů výuky proběhne v pondělí 4. září takto:

Jabloňová:

  • rodiče žáků tříd 1.B a 1.A domluví s vyučujícími termín výuky hned po uvítání dětí, tedy cca v 8*30 v 1. patře pavilonu U3
  • žáci 2., 3. a 4. ročníku dle rozpisu během druhé vyučovací hodiny. Potom se pedagogický sbor přemístí do Vesce.

Vesec:

  • žáci si během třetí vyučovací hodiny domluví rozvrh v učebnách podle rozpisu

Řádná výuka ZUŠ bude od úterý 5. září. Buďte tak laskavi a sledujte průběžně informace na portálu iZUŠ – komunikace bude z výše uvedených důvodů komplikovanější a předejdeme tak řadě nedorozumění. V případě nejasností se na mne nebo vyučující neváhejte obrátit. Jsme tu pro Vaše děti a samozřejmě i pro Vás. Nepochybujeme, že se nám společně podaří toto období zvládnout.

Přeji klidný vstup do školního roku 2023 – 4 a těším se na shledanou na některé z našich akcí.

Se zdvořilým pozdravem

Jan Prchal, za pedagogický sbor ZUŠ