Exkurze v pevnosti Terezín

Úterý, 5 března, 2024

V pondělí 29. 1. se někteří naši žáci vydali na vzdělávací seminář do Terezína společně s paní učitelkou Ferdanovou a panem učitelem Adamcem. Cestou vlakem přes Ústí nad Labem měli žáci možnost se na pár minut podívat do centra města a poté pokračovali dál. Jelikož do Terezína nevede v současnosti žádná železnice, tak žáci museli vystoupit v Bohušovicích nad Ohří a zbytek dojít pěšky. Vžili se tak do situace lidí, kteří byli nuceni při transportech do Terezína ve 40. letech minulého století jít tuto vzdálenost s několikanásobně těžšími taškami také pěšky. Žáci byli ubytováni v místních bývalých kasárnách. První den měli naplánovanou celou prohlídku města, při které se dozvěděli, jak se nejenom Židům žilo v tomto městě. Večer pak následovala prohlídka podzemí s lucernami, která žáky zaujala ze všeho nejvíce. Druhý den dopoledne žáci navštívili Malou pevnost, ve které se děly ty největší hrůzy v celém Terezíně. Pochmurné atmosféře nahrávalo počasí, které nebylo ani jeden den úplně nejlepší. Žáky po tomto dopoledni čekala cesta domů. Při cestě vlakem vyhlásil pan učitel soutěž, že ten kdo tipne nejblíže, z kolika cihel byl postaven Terezín vyhrál. Tuto soutěž vyhrál Daniel Starec z 9. B, který se lišil pouze o 8000 cihel.

Matyáš Komar 9.A