Exkurze v hospitálu Kuks

Čtvrtek, 23 listopadu, 2023
Pavel Berka

Žáci 8. tříd ZŠ a ZUŠ Jabloňová se v tomto podzimním čase vydali na exkurzi hospitálu Kuks, kterou připravil pan učitel Berka. 24. října brzy ráno jsme se všichni sešli na libereckém nádraží. Cesta vlakem utekla jako nic, hráli jsme hry, povídali si a poslouchali jsme písničky. Již z výstupní stanice jsme spatřili cíl naší cesty. Nejprve jsme si pohlédli okolí Kuksu, jež bylo neuvěřitelné. Pak nás čekala prohlídka samotného hospitálu, která se nám velmi líbila. Viděli jsme část interiéru hospitálu, lékárnu a hrobku. Nejvíce nás zaujaly sochy ctností a neřestí. Průvodkyně nás seznámila s jejich významem. Po ukončení prohlídky jsme od paní učitelky Kolmanové měli za úkol napodobit sochy. Na výletě jsme strávili příjemných šest hodin. Cesta domů utekla stejně rychle jako cesta tam. Před šestou hodinou jsme byli zpátky v Liberci. Výlet jsme si moc užili. 

Matěj P., Vojta H., Standa R., Lucka H., Eliška N. (žáci 8.A)