Beseda s pamětnicí holocaustu paní Vidlákovou

Úterý, 19 prosince, 2023
Pavel Berka

Dne 11. 12. se vydala třída 9.A společně s paní učitelkou Ferdanovou na besedu do Krajské vědecké knihovny Liberec. Beseda byla zaměřena na život v Protektorátu a o zkušenostech paní Michaeli Vidlákové, která se v roce 1942 ocitla v koncentračním táboře Terezín. Příběh paní Vidlákové se neposlouchal příliš dobře, jelikož jsme si připomněli hrůzy, které probíhaly v této době v naší zemi. Paní Vidláková se podělila i o tom, že ani po skončení druhé světové války neměla takzvaně ,,pokoj‘‘, jelikož byla chvíli vězněna, po tom co se snažila s rodinou emigrovat do Rakouska. 

Po skončení besedy jsme si mohli prohlédnou představení od skupiny studentů z projektu Pamět národa, které mělo za cíl předvést v divadelní formě příběh paní Vidlákové v deseti minutách.  

Matyáš Komar 9.A