ZAPOJTE SE AKTIVNĚ K MEZINÁRODNÍMU DNI HUDEBNÍ VÝCHOVY EuDaMuS 2022!

Čtvrtek, 27 ledna, 2022
Martin Grobár

Nevíte jak? Netroufáte si? Pomůžeme vám. Přihlaste se do konce února na adrese: https://forms.gle/JUhbC5CvpGixRbfcA

Vaše účast může být velmi rozmanitá

• sejděte se tam, kde budete moci zpívat a zapívejte si své oblíbené písničky
  • můžete se naučit a zazpívat si společně píseň Společně, ke které vám nabízíme doprovod
  • společně (nebo on-line, pokud to nepůjde jinak) si poslechněte hudbu, která vám není lhostejná
  • pozvěte na besedu hudebníka nebo kohokoli, kdo se hudbě věnuje
  • zahrajte si na dostupné nástroje písničky podle svého výběru
  • pokud můžete, vše si zaznamenejte a sdílejte se svými přáteli
  • potěšte tento den svými vystoupeními své spolužáky z jiných tříd a učitele. Nezapomeňte na školníka, paní kuchařky a paní vrátnou!
  • uspořádejte výstavu svých výkresů s hudební tématikou a na vernisáži muzicírujte
  • tančíte? Toto je ideální příležitost pro školní Star Dance!
  • podívejte se v hodinách na zajímavý hudební film nebo záznam koncertu
  • přineste na deskách a CD hudbu svých rodičů a prarodičů. Desky mívají krásné obaly!
  • natočte videoklip
  • zprávu o Dni hudební výchovy dejte na webové stránky školy
  • napište o tom zřizovateli
  • napište o tom nám!

V současné době probíhá schválení záštity panem ministrem školství – což by mohlo zajímat vedení školy.

Že se vám to 15. března nehodí? Zvolte kterýkoli jiný den během tohoto týdne. Nebo můžete slavit celý týden…

Zde si můžete stáhnout píseň Together, což je hymna letošního Dne hudební výchovy. K dispozici jsou doprovody a notové materiály. Forma provedení je zcela na vás. A ideálně si napište vlastní český text, který bude o vás, vaší škole a o tom, že máte hudebku rádi.

Těšíme se na všechno, co nám pošlete – určitě to bude vtipné, skvělé a nápadité!

Za SHV ČR

Jan Prchal

Verze ZŠ a ZUŠ Jabloňová (arr. Martin Grobár)