Zájezd do Anglie pro žáky 9. ročníků

Neděle, 12 května, 2024
Pavlína Kolmanová

Markéta Rokosová

Od 28. dubna do 3. května se žáci převážně 9. ročníků naší školy vydali na zájezd do Anglie plný dobrodružství a objevů. Po noční cestě autobusem nás v pondělí ráno čekala prohlídka Londýna, během které jsme navštívili nejikoničtější pamětihodnosti města, jako je Westminsterské opatství, sídlo parlamentu, Buckinghamský palác, či Trafalgar Square. Naše dobrodružství pokračovalo návštěvou muzea Madame Tussaud´s a projížďkou na London Eye, která nám nabídla dechberoucí výhled na město. Večer jsme strávili v hostitelských rodinách ve městě Worthing.

Další dny jsme věnovali poznávání anglického jazyka i kultury. Každé dopoledne měli žáci výuku angličtiny s rodilými mluvčími, což byla skvělá příležitost zdokonalit si jazykové dovednosti a procvičit komunikaci v reálných situacích. Odpoledne jsme se vydali na výlety do okolí, kde jsme navštívili města Hastings a Portsmouth, prozkoumali fascinující skaliska Seven Sisters a Beachy Head a ponořili se do atmosféry slavného města Brighton s jeho nejstarším podmořským světem Sea Life. Každý den byl plný nových dojmů a objevů, díky kterým mohli naši žáci poznat bohatou historii a kulturu této země. Zájezd do Anglie nejenže posílil jazykové dovednosti našich žáků, ale také jim otevřel nové obzory a poskytl nezapomenutelné zážitky.