V Šaldově divadle ožívá džungle!

Čtvrtek, 26 ledna, 2023
Pavel Berka

Každý měsíc na prknech Šaldova divadla ožívá Kniha džunglí se svými hlavními představiteli. Nechybí lstivý tygr Šer Chán, vůdce vlčí smečky Akéla, srdečná vlčice Rákšaší, moudrá panterka Baghíra, bohémský medvěd Balú a v neposlední řadě samotný Mauglí, chlapec, po kterém nese název celá baletní inscenace. 

Žáci naší školy byli svědky naprostého souznění hudby a příběhu, těla i duše, srdce i rozumu. Celé představení napjatě sledovali a své nadšení při „děkovačce“ rozhodně neskrývali. O své dojmy z představení se podělila Majda z 6.B: „Nejvíce se mi líbila postava tygra Šer Chána, ale celé představení na mě udělalo velký dojem. Ráda tento balet opět navštívím.“ Verča z 5.B o představení řekla: “Bylo to nejlepší představení mého života, protože miluju výrazový tanec.” Největší úspěch sklidily opice. “Ta salta na trampolínách byla boží!” hodnotila nadšene Sofi z 5.B. 

Děti z 5.B dostaly možnosti vyfotit se s herci a získat i jejich autogram. Autogramiáda byla třešničkou na dortu za tak skvělým kulturním zážitkem. Druhý den žáci přenesli své emoce a zážitky z představení na papír. Vznikla z toho krásná pastelová kresba, která zdobí čtvrté patro. Jsme si jistí, že jsme baletní zpracování Knihy džunglí neviděli naposledy.