Lidovou muziku na naší škole založil v polovině 90. let pan učitel Tomáš Kolafa. Tehdy se jmenovala Liberka a hráli a zpívali v ní žáci pátého ročníku. Později se souboru ujala paní učitelka Lenka Prchalová, která jej přejmenovala a vede Jablůňku i v současnosti. Repertoár souboru je pestrý – kromě lidových písní z našeho regionu jej tvoří písně z Čech a Moravy, které jsou doplněny i o vánoční koledy jiných národů, vše v úpravách Jana Prchala.

V Jablůňce hrává 10 až 14 mladých muzikantek a muzikantů a důležitou roli hrály vždy zpěvačky. A pro zajímavost – sólistou souboru byl svého času i Jiří Brückler, dnes sólista opery Národního divadla v Praze!

Jablůňka vystupuje na školních akcích, v rámci kulturně společenských událostí v rámci Liberce, doprovází vystoupení sboru Červík Pepík a v minulosti se účastnila soutěží ZUŠ – v roce 2015 postoupila do Národního kola soutěže ZUŠ v Mikulově. Jablůňka koncertovala i v zahraničí – ve Stuttgartu, v Mexico City, ve Španělsku (Salou) a na Slovensku (Hnúšťa, Banská Bystrica).

Písně z repertoáru souboru Jablůňka nahrála na dvou CD a na letošní rok chystá i „vzpomínkové“ album.

Koncerty a vystoupení