Pěvecký sbor Karolka je jedním z přípravných sborů ZŠ a ZUŠ  Jabloňová.  Zpívají v něm děti z 3. a 4. tříd, které v současné době zkoušejí odděleně 1 hodinu týdně.  Repertoár tvoří především úpravy lidových a umělých písní, dále pak vánoční skladby, koledy a pastorely. Děti jsou rozdělené do skupin podle typu svého hlasu. Seznamují se postupně se složitějším repertoárem, který již obsahuje i vícehlasé písně.

Sbor kromě zpívání na školních koncertech má i samostatná vystoupení například na vánočních a velikonočních trzích před libereckou radnicí, kam si s chutí přijdou zavzpomínat a zazpívat i někteří páťáci. Na jaře děti jezdí sbírat zkušenosti na soutěžní přehlídky dětských sborů. Každoročně (kromě uplynulých dvou let, kdy byla činnost všech sborů značně omezena) vystupují v divadle v Jablonci na „Vítání jara“ nebo v posledních letech na přehlídce přípravných sborových oddělení „Zpíváme si pro radost „ v Turnově. Tam se v 2018 konal i 2. ročník soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu, kde se Karolka radovala ze zlatého pásma. Stejnou zlatou radost děti prožívaly na téže soutěži, ale 1. ročníku v roce 2016 v Semilech. Rády jezdí i do Prahy na „Zahradu písní“, kde mají možnost slyšet opravdu skvělé výkony mladších i starších sborů z celé republiky. I zde se těšily v roce 2019 ze zlatého pásma a doufají, že letos v dubnu si v Praze opět zazpívají. V listopadu 2022 se po dvou „kulturně  hubených letech“ zúčastnily koncertu s názvem Pozdrav libereckých sborů v rámci republikového festivalu a soutěže Porta musicae Liberec 2022 v DFXŠ.

A pokud se zeptáte dětí, co je pro ně ve sboru nejtěžší? Tak to není naučit se píseň… ale vydržet při zpívání nešťouchat do souseda a nekomentovat dění kolem. Prostě se jen v klidu soustředit a zazpívat si pro radost.

Plánované akce na jaro 2023:

30. 3. Soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů v libereckém Koloseu

31. 3. Soutěž dětských pěveckých sborů ZUŠ v Turnově

1. 2. Soutěžní přehlídka dětských pěveckých sborů Zahrada písní v Praze

29. 5. – 17. 6. společný projekt libereckého divadla, dětského operního studia, Severáčku, ZUŠ Jabloňová. Jedná se o představení s názvem Cesta, jehož součástí je opera H. Krásy Brundibár, kde si zazpívá část Karolky.

Koncerty a vystoupení