Přání Vánoce 2021

Pondělí, 20 prosince, 2021
Martin Adamec

Vážení rodiče,

rád bych Vás v této hektické předvánoční době pozdravil a popřál Vám i Vašim dětem všechno dobré – především pak zdraví a klidné Vánoce.

Doba je prazvláštní a museli jsme oželet hodně z toho, co tuto dobu dělalo sváteční a co máme rádi. Již druhý rok jsme bez Vánočních koncertů a vlastně bez jakékoli možnosti s dětmi „naživo“ prezentovat to, co jsme společně vytvářeli. Zejména pro naše malé zpěváky je to velmi smutné, protože pro Červíka Pepíka byl Vánoční koncert vstupenkou na prkna, jež znamenají svět …

Buďme ale optimisty a věřme, že se na jaře setkáme – třeba na mimořádném koncertě, kde si vše vynahradíme.

I přes těžkosti, které současné nastavení pravidel přináší, nechceme žáky o tradiční akce připravit. Společně s Eurytmií z.s. jsme připravili zájezdy na komentované koncerty České filharmonie do Rudolfina, tentokrát s hudbou Antonína Dvořáka. První se uskuteční již 13. ledna. Zájemci mají vstupenky zdarma – což je v rámci republiky jev zcela ojedinělý.

Pokud byste se chtěli potěšit něčím zcela mimořádným, zaposlouchejte se do výkonů našeho žáka Daniela Matejči v mezinárodní soutěži Virtuoso V4+. Díky jeho účasti ve finále jej viděly miliony diváků po celé Evropě. Pamětníci si jistě pamatují jeho sólové vystoupení na našem Vánočním koncertě … (https://www.youtube.com/watch?v=qJoA9NtaK9Y od 36*30 a https://www.youtube.com/watch?v=ijYSxlQro5U od 1*00*00)

Přeji jménem kolektivu pedagogů ZUŠ klidné a zdravé Vánoce a děkuji všem, kdo nám nekomplikujete i tak složitou situaci, byť máte na situaci odlišný názor.

PaedDr. Jan Prchal

image description