Nový informační systém pro žáky a rodiče od 1. 9. 2021 – Edookit

Pátek, 27 srpna, 2021
Lucie Jirkovská

Vážení rodiče,

 od 1. 9. zavádíme na naší škole nový informační systém Edookit, který plně nahradí současnou elektronickou žákovskou knížku („e-žk“) končící k 31. 8. 2021. Třídní učitelé vás postupně požádají o vyplnění/zaslání kontaktních e-mailů, na které vám následně zašleme pozvánku do rodičovských účtů nového systému (cca 5. 9.). Pozvánka do žákovských účtů přijde dětem 1./2. 9. na jejich školní e-maily.

Součástí pozvánek budou i stručné instrukce na vytvoření přihlašovacích údajů do Edookitu, což půjde dvěma způsoby. Prvním bude možnost vytvoření nových údajů čistě pro Edookit (zadá se pouze jméno a pro větší zabezpečení dvě hesla) a druhým pouhé spárování e-mailu od Google či Microsoftu s přihlašováním do Edookitu. K tomuto informačnímu systému bude možné stáhnout si do mobilu i počítače stejnojmennou aplikaci pro snazší přístup i ovládání.

Ve dnech, kdy již nepůjde e-žk, ale ještě nebudou zprovozněny rodičovské účty v Edookitu (tj. 1.-5. 9. – pokud vše půjde dobře), je možné komunikovat s učiteli a školou mj. přes pracovní emaily či telefonicky. Případné nové informace budeme umísťovat na web a třídní učitelé je mohou např. osobně posílat přes žáky, distanční formou hromadně na žákovské e-maily, příp. do Google Učeben.

S přáním hezkých dní

Martin Adamec