Edookit – registrace

Středa, 1 září, 2021
Martin Grobár

návod pro registraci a stažení oficiální aplikace

Vážení rodiče,

 během následujících dní budou zaslány pozvánky do účtů v novém školním informačním systému Edookitu. Děti je obdrží na své školní gmaily a vám je zašleme na osobní e-maily, které sdělíte třídním učitelům (první dny vás požádají o jejich vyplnění/zaslání).

Součástí pozvánky bude i odkaz na vytvoření přístupových údajů. Po kliknutí na „registrovat“ budete mít dvě možnosti:

  1. Spárovat přihlašovací údaje s již existujícím e-mailem u Google či Microsoftu (jednoduše kliknete na logo vybrané firmy). Přihlašovat do účtu se tak budete přes váš e-mail a jeho heslo.
  2. Vytvořit přihlašovací údaje přímo pro Edookit zadáním jména, e-mailu a dvou hesel (kvůli lepšímu zabezpečení) do připravených okének. Do účtu se tak budete přihlašovat zadáním těchto dvou hesel.

Do samotného Edookitu lze vstoupit taktéž dvěma způsoby:

  1. V pozvánce kliknout na odkaz https://jablonova-login… a vyplnit přihlašovací údaje.
  2. Snazší cestou (+ spojenou s intuitivnějším zobrazováním samotného systému) přes oficiální aplikaci Edookit pro počítače i mobilní telefony. Po kliknutí na odkaz https://jablonova-login… v pozvánce naleznete aplikaci v pravém okraji příkazového „www“ řádku (u mobilních telefonů s Androidem se pravděpodobně její stažení automaticky nabídne; u telefonů Apple může být odkaz ke stažení umístěn jinde). Po její instalaci se vám následně na ploše počítače (/v nabídce aplikací telefonu) objeví ikonka zobrazující sovu, přes kterou se dostanete vždy přímo do Edookitu naší školy. Pro tento postup doporučujeme používat PC a prohlížeč Google Chrome.

Důležitá pozn. Těm rodičům, kteří mají na škole více dětí, pravděpodobně přijde pozvánka k založení rodičovského účtu za každé dítě. V případě, že se tak stane, budeme tyto účty v následujícím týdnu spojovat, abyste měli všechny děti pouze pod jedním jediným účtem.

S přáním hezkých dní

Martin Adamec

Zde je ke stažení NÁVOD pro přihlašování/registraci do rodičovského portálu.