Hrusice

Úterý, 30 listopadu, 2021
Martin Grobár

Ve čtvrtek 4. 11. se třída 3. B vydala na exkurzi „Po stopách Josefa Lady“ do Hrusic. Zde nás přivítal přizvaný  pan průvodce, který nám podrobně přiblížil tvorbu tohoto úžasného malíře a spisovatele a byl mile překvapen, kolik jsme toho o něm věděli. Už ve škole jsme se na výpravu řádně připravili, promítali jsme si film o životě Josefa Lady, prohlíželi jsme si a malovali jsme jeho obrázky, četli jsme si říkadla a pohádky, zvláště O Mikešovi.

Naše cesta nejdříve vedla do Památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny Ladové, kde jsme si tvorbu pana Lady mohli prohlédnout na vlastní oči, dokonce jsme si mohli vyzkoušet namalovat podobný obrázek v ateliéru. Po nákupu nezbytných suvenýrů jsme se přemístili do Hrusické hospody, kde jsme  si pochutnali na výborném kuřecím řízku s bramborovou kaší. Po vydatném obědě jsme se prošli po návsi, prohlédli jsme si kostelík sv. Václava, který bývá často zobrazován na obrázcích Josefa Lady. Domů jsme přijeli plni pěkných nových zážitků, které jsme ve škole výtvarně zpracovali a vystavili jako koláž. Výlet se nám velmi vydařil.

Regina Matušková