EKOPROGRAM „Paměť vody“

Sobota, 29 dubna, 2023
Pavlína Kolmanová

3.A se vydala se svou třídní paní učitelkou a asistentkou na ekologický program do Jizerských hor. Třída vyrazila už ve čtvrtek, aby si děti užily i nocleh ve spacácích na Jablochatě, řádění v lese i na louce i opékání buřtů.  V pátek  ráno pak za dětmi dorazili odborníci ze Společnosti pro Jizerské hory, kteří děti provedli terénem Jizerek – od studánky v Karlově k uměle vytvořením meandrům Tiché říčky, kde se z dětí stali vědci a průzkumníci, kteří zkoumali pod lupou právě vylovené larvy hmyzu z rybníčku. Pak se děti dostaly až ke kaskádám řeky Kamenice, kudy poté stoupaly cestou zaniklých trampských osad. Šly vzhůru proti proudu, až se jim otevřel pohled na Josefodolskou přehradu, zásobárnu pitné vody pro Liberec. Příroda dětem dopřála během tohoto programu i vodu shora, jak dokonalé. :o) A tady je malá ochutnávka zážitků se 3.A.