Cyklistický a turistický kurz

Středa, 29 září, 2021
Martin Grobár

Žáci 9.A a 9.C nový rok odstartovali sportovně, v pondělí 6. září vyrazili na cyklistický a turistický kurz do Českého ráje. Celý týden jsme byli ubytováni v rekreačním areálu Chata Nebákov. Žáci byli rozděleni do skupinek na cyklisty a turisty. Každý den byl nabitý sportem od rána až do večera, dopoledne a odpoledne jsme trávili venku na výletě, večer jsme si ještě zahráli sportovní a pohybové hry a zasoutěžili si. Během celého týdne jsme stihli navštívit nejzajímavější místa a památky v Českém ráji. V pondělí jsme byli na Troskách, další dny jsme se prošli a projeli kolem rybníků Vidlák a Věžák, kde se natáčela rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny. Zavítali jsme do blízké obce Mladějov, kde jsme si prohlédli zámeček a dali zmrzlinu. Dalším cílem byla Sobotka a zámeček Humprecht. Počasí nám přálo, a tak jsme z ochozu měli krásný výhled na daleké okolí. Cyklisti nelenili a vyšlápli si také na vrch Vyskeř. Ve čtvrtek jsme si užili celodenní výlet na hrad Kost, kde jsme si prohlédli i místní mučírnu a černou kuchyni. Prohlídka byla velmi zajímavá a seznámili jsme se s nejrůznějšími mučicími nástroji, pranýř si dokonce dobrovolníci mohli na vlastní kůži vyzkoušet. V pátek dopoledne nás čekal závěrečný orientační běh, žáci hledali kartičky s otázkami, které shrnovaly celý náš pobyt v Českém ráji. Počasí nám parádně vyšlo, zažili jsme tak krásný týden plný sportu a zábavy na čerstvém vzduchu. Již nyní se těšíme na příští ročník.

Eliška Ellen Rozkovcová