Školní klub

Čtení nás baví!

Čtení nás baví!

         Pokud se zamyslíme nad tím, jak velkou roli hraje kniha v denním harmonogramu dětí, odpovíme si, že mizivou. Jestliže žáci mají volnou chvíli, málokdy ji stráví s knihou. Proto byly ve škole ZŠ a ZUŠ Jabloňová otevřeny čtenářské dílny, které se konají každé úterý pro prvostupňové žáky a každou středu pro druhostupňové žáky.
         Kroužek se odehrává v knihovně školy, která se díky paní Markétě Holejšovské (asistence pedagoga) proměnila v relaxační místnost. Nově zrekonstruované prostředí se tak podílí na příjemné atmosféře tohoto kroužku. Žáci si mohou vystlat gauč polštáři, lehnout si a přikrýt se dekou. K příjemnému čtení také slouží sedací pytle, či barevné taburety. Žáci si ke čtení rozsvítí lampičku, paní učitelka zapálí vonnou svíčku a děti se nechávají unášet dějem. Žáci se v novém prostředí cítí příjemně a díky této proměně se zvýšila návštěvnost knihovny, kam byly zakoupeny ve spolupráci s učiteli českého jazyka nové knihy. Také se zakoupila elektronická čtečka knížek, kam se postupně nakupují nové a nové knihy. 

 

Čtenářské dílny jsou relaxační dobrovolnou aktivitou dětí, která ale má pevně stanovená pravidla, na nichž se domluvili samotní žáci. Cílem kroužku je přivést děti k četbě, rozvíjet čtenářskou gramotnost a kritické čtení. Žáci přemýšlejí nad textem, pokládají si otázky a zároveň na ně odpovídají. Diskutují nad příběhem a hodnotí ho. Na dílnách se nejen čte, ale i samy děti příběh vymýšlí, kreslí si, malují, soutěží a hrají hry pro rozvoj slovní zásoby. 

Aktuality

Jarní prázdniny

V týdnu od 26.2 do 2.3. 2018

Změna stravného od 1. 1. 2018

Od 1. 1. 2018 se mění výše stravného v naší školní jídelně. Tabulka i s výší měsíčního stravného je k nahlédnutí v sekci školní jídelny. Nezapomeňte prosím změnit trvalý příkaz k úhradě. Děkujeme.
Mgr. Iva havlenová, ředitelka školy

Zřízení nových účtů pro platby

pro ŠD 7452982/0800
pro ZUŠ 7452712/0800

AKTUALIZACE PRAVIDEL HODNOCENÍ

Vážení rodiče,
na našich stránkách v části DOKUMENTY ŠKOLY byla uložena aktualizace školního řádu, konkrétně části PRAVIDLA HODNOCENÍ, včetně přílohy TŘÍDNÍ PEDAGOGICKÝ DENÍK - POSTUP PRO HODNOCENÍ CHOVÁNÍ A PŘÍPRAVY NA VYUČOVÁNÍ.
Prosím, seznamte se s těmito aktualizovanými dokumenty.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Důležité upozornění - zrušení telefonní linky

Vážení rodiče, v dohledné době bude zrušena pevná telefonní linka 482 725 220, hlavní linkou do školy zůstává 733 143 194, ostatní linky zůstávají beze změny.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Akce

žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce
Login
ZŠ
ZUŠ
školní jídelna
školní družina

Created by © 2015/17 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy