Něco z historie

Kapela funguje od září roku 2012 a působí při ZŠ a ZUŠ v Jabloňové ulici v Liberci. Žáci hrají pod vedením pana učitele Ondřeje Prchala. Soubor se zaměřuje na populární hudbu z oblasti roku a popu.

V souboru hrají žáci druhého stupně ZŠ.

Kapela vystupuje na akcích pořádaných školou (vánoční koncerty, školní plesy, Jabloňová Fest,…) a městem (Krajské slavnosti v Liberci, akci v adventních a velikonočních trhů,…). Několikrát se zúčastnila Žibřidické žabky (celkem 4x), dvakrát vystupovala na soutěži rockových kapel “Stárplej” pořádnou hudebním klubem Na Rampě v Jablonci nad Nisou. V roce 2014 dokonce vystoupila na hlavním pódiu na Benátské noci.

V roce 2015 si Křížaly vybrala jako předskokana kapela Chinaski na koncertu v libereckém kulturním domě. Pro soubor to bylo zatím největší vystoupení.

Kapela zatím nemá vydané žádné CD. Snad výhledově…

Současná sestava:

Tereza Bušová (6.B) – zpěv