Škola v přírodě

V květnu jsme se se žáky prvního stupně vypravili do “Školy v přírodě”. Ta proběhla ve dvou turnusech, první od 13. do 17. května a druhý od 27. do 31. května. Stali jsme se na čas návštěvníky rekreačního střediska Lites v Borovici u Mnichova Hradiště.

Budova rekreačního střediska se nachází na okraji obce a je obklopena lesy, upravenými travnatými plochami, volejbalovým i fotbalovým hřištěm, je vybavena houpačkami a dalším zařízením pro dětské vyžití.

Po snídani měly děti vyučování, buď venku nebo v učebně. Pak následoval oběd, polední klid a odpoledne hry spojené s pobytem venku, s poznáváním přírody a převážně        s pohybem. Nedílnou součástí bylo plavání v bazénu, soutěž ve florbalových dovednostech, fotbal i vybíjená.

Děti absolvovaly také noční stezku odvahy, stopovanou – cestu za pokladem                 i orientační běh.

Počasí se střídalo. Potrápilo nás několik chladných dnů i déšť, ale sluníčko taky vysvitlo a dodalo nám plno energie.

Všechny děti zvládly týden bez rodičů skvěle, odjížděly sice unavené, ale radostné       a spokojené.

Budeme se těšit na příští školní rok, protože se do Borovice, k údolí říčky Zábrdky, zase podíváme.                                                                                                          za pedagogy Jana Loudová