Kapela funguje od září roku 2012 a působí při ZŠ a ZUŠ v Jabloňové ulici v Liberci. Žáci hrají pod vedením pana učitele Ondřeje Prchala. Soubor se zaměřuje na převzaté písně z oblasti populární hudby, konkrétně na rock, pop, blues a funk.

V souboru hrají žáci prvního a druhého stupně ZŠ. V současné době jej navštěvují i absolventi školy

Kapela vystupuje na akcích pořádaných školou (vánoční koncerty, školní plesy, Jabloňová Fest,…) a městem (Krajské slavnosti v Liberci, na akcích pořádaných v rámci adventních a velikonočních trhů,…). Soubor se několikrát zúčastnil Žibřidické žabky (celkem 8x), dvakrát vystupovala na soutěži rockových kapel "Stárplej" pořádnou hudebním klubem Na Rampě v Jablonci nad Nisou. V roce 2014 dokonce vystoupila na hlavním pódiu na Benátské noci.

V roce 2015 si Křížaly vybrala jako předskokana kapela Chinaski na koncertu v libereckém kulturním domě. Pro soubor to bylo zatím největší vystoupení – přišlo cca dva a půl tisíce lidí.

V červnu 2017 si kapela zahrála na Letním Frozen Festu, pořádaným v libereckém PKO.

Sestava souboru se během desetiletého působení několikrát proměnila.

Kapela zatím nemá vydané žádné CD ani jiné nahrávky. Snad výhledově...

Vedoucí: Mgr. Ondřej Prchal
Čas zkoušky: úterý od 15:50 - 17:20
Kde: Vesec (hudebna,5. patro)