Salátový den v 5. A

Ve čtvrtek 21. 11. se na naší škole konal nejen Den otevřených dveří, ale ve třídě 5. A také probíhal již třetí tematický čtvrtek, tentokrát s názvem Salátový den. Děti si doma za pomoci rodičů připravily saláty různých chutí a barev, ovocné i zeleninové. Své výtvory předvedly hned první vyučovací hodinu, kdy proběhla prezentace výrobků, každý salát dostal svoje jméno. Dozvěděli jsme se mnohdy i velmi zajímavý postup přípravy a původ surovin, které byly použity. Vysvětlili jsme si, proč je konzumace ovoce a zeleniny dobrá pro naše tělo a zdraví. Na závěr jsme se pustili do ochutnávky našich dobrot a soutěžili jsme o nejlepší salát. Rozhodování bylo velmi těžké, protože každý výtvor byl originální a chutnal skvěle. Vítězové byli všichni!

Mgr. Regina Matušková