Mýtus zvaný jehla

Dne 23. 10. 2019 proběhla ve škole přednáška Mýtus zvaný jehla pořádaná primárně pro rodiče žáků naší školy. Lektory byli pracovníci Terénních programů libereckého K-centra. Přednáška proběhla v neformálním přátelském duchu. Osvětleno bylo několik nepravd a mýtů spojených s nálezem injekční stříkačky. Přítomní rodiče měli pak možnost diskutovat na téma látkové závislosti, přičemž se dozvěděli, že v naší zemi je v největší míře zastoupena závislost na alkoholu. Lektoři byli schopní velmi zasvěceně uvádět příklady z praxe a postupy. Velmi přínosné byly informace o tom, komu všemu K- centrum a jeho pracovníci pomáhají, že látkové závislosti mění životy nejen uživatelům, ale i jejich blízkému okolí. Přítomní tak získali mimo jiné informace o činnosti K-centra, kontakty a rady, jak postupovat v případě, že by potřebovali využít jejich služeb z jakéhokoli důvodu. 

Děkujeme všem rodičům, kteří na přednášku dorazili za příjemně strávený podvečer i navzdory závažnému tématu. 

Lucie Jirkovská