Lego robotika

Málokdo ví, že lego vyrábí roboty. Ne tak ledasjaké roboty, ale takové, které si musí uživatelé postavit a naprogramovat sami. Stavebnice k tomu určená nese název Lego Mindstrom a umožňuje sestavit různé kombinace různorodých přístrojů, které konají nespočetné funkce.

V rámci projektu vzájemné spolupráce k nám na školu přijeli učitelé Jan Divíšek a Dalimil Keršláger, kteří vyučují na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické, Jeronýmova, Liberec a celou sestavu nám představili.

Stačilo seznámení s několika vstupními kroky a začali jsme navrhovat a tvořit první stroje. Dokonce se nám podařilo vyrobit malý model hudebního nástroje themerin (protože jsme hudební škola :-).

Nejoblíbenější činností žákovských skupinek bylo sestavování čehokoli, co se hýbe, má kolečka nebo pásy a ještě to po cestě něco uchopuje a bliká – prostě napodobeniny klasických dřevěných modelů z našich mladých let.

90 minut uběhlo jak voda a už nyní se těšíme, že takový projekt třeba zase jednou zopakujeme. A do té doby si třeba můžete napsat na vánoční přání Lego Mindstorm.