Festiwall

V pátek 6. září navštívili žáci devátých tříd hudební festival Festiwall, který se pořádá každoročně v Praze, v areálu kytary.cz. Hlavní myšlenkou festivalu je možnost vyzkoušet a prozkoumat hudební nástroje, novinky a hudební technologie na jednom místě. Nebyl snad jediný nástroj, který by zde nebyl zastoupen. Klavíry, keyboardy, kytary, ukulele, bicí, mikrofony, … prostě vše, co hrdlo muzikanta žádá.

Kromě toho však organizátoři připravili bohatý doprovodný program na dvou pódiích. Naše skupina se tak mohla zúčastnit koncertu zpěváka Voxela a kapely Wsedě, složené z vězňů pod vedením Petra Čtvrtníčka. Žáci se zúčastnili prezentace a přednášky rádia Českého rozhlasu Junior o tom, jak se ne-dělá rádio. A mnoho dalšího.

Pražská výstava Festiwall nedosahovala takové velikosti jako např. Musikmesse ve Frankfurtu nad Mohanem, nebo NAMM v Anaheimu (Kalifornie), avšak v našich podmínkách představuje jediný a největší počin svého druhu a je dobře, že jsme zde mohli také být. Hudební průmysl, který zde byl zastoupen snad všemi svými obory, je součástí hudby v obecném pojetí a právě s ním se mohli žáci seznámit na jednom místě, naživo a nejpřirozeněji. Tak třeba zase za rok.