5.C

ZÁPIS

ZÁPISI v letošním školním roce jsme měli tu čest uvádět budoucí prvňáčky k zápisu, který se konal ve čtvrtek 26. 4.. V pohádkových kostýmech jsme pro každého budoucího žáčka připravili malý animační program, kterým jsme ho uvedli do budovy školy, pak jsme ho i s rodiči zavedli přímo do třídy, kde už na něj čekali učitelé. Pro každého to byl nezapomenutelný zážitek.

VÍTĚZNÝ ČTVRTEK

VÍTĚZNÝ  ČTVRTEKZajímavý tematický čtvrtek proběhl 26. 4., tentokrát s názvem Vítězný. Všichni, kteří se chtěli pochlubit svými úspěchy, přinesli svá ocenění a vše nám předvedli. Nakonec jsme svá vítězství oslavili přípitkem a dobrotami. Ať se nám dále vše daří!!!

FILMOVÝ ČTVRTEK

FILMOVÝ  ČTVRTEKDalší tematický čtvrtek máme za sebou, tentokrát byl "Filmový". Všichni jsme se převlékli do kostýmu své oblíbené filmové postavy, přinesli jsme si občerstvení, které ke sledování filmů patří. A tak jsme se na chvíli stali hvězdami stříbrného plátna. Dokonce jsme si zahráli naši novou divadelní hru, kterou jsme si sami napsali  a zrežírovali. Den se nám vydařil.

MAJÁK - JSEM ORIGINÁL

MAJÁK - JSEM  ORIGINÁLV pondělí 5.3.  k nám zavítal Maják, tentokrát to byl preventivní program Jsem originál, který byl zaměřen na uvědomění si vlastní hodnoty, podporu zdravého sebevědomí a uchopování respektu vůči ostatním v kolektivu. Program byl velmi zajímavý a pro nás přínosný, podpořil pozitivní vztahy v našem kolektivu.

POHÁDKA O ZLATOVLÁSCE

POHÁDKA  O  ZLATOVLÁSCEOpět jsme si zahráli divadlo, tentokrát s námi paní učitelka nastudovala pohádku O Zlatovlásce. Během měsíce ledna jsme se předvedli před všemi dětmi 1. stupně, přišli se i podívat někteří z 2. stupně a naše herecké výkony měly velký úspěch.

ŽUPANOVÝ DEN

ŽUPANOVÝ  DENČtvrtek 25. 1. byl županový. Vzhledem k tomu, že nás zasáhla chřipková epidemie a polovina z nás ulehla, v županech nás přišlo málo, ale přesto jsme si užili příjemný den s teplým čajem, sušenkami a v teplém župánku. Tak snad se nám všechny nemoci vyhnou!

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ  BESÍDKAV pátek 22. 12. jsme měli Vánoční besídku. První hodinu jsme si zahráli pohádku O Zlatovlásce, kterou pilně nacvičujeme. Potom probíhalo pásmo vystoupení hudebních čísel, zpěvu, magie, recitace a nakonec jsme si rozdali dárečky, které nám přinesl Ježíšek. Ochutnávali jsme cukroví a prožili jsme tak poslední školní den v tomto roce v příjemné vánoční atmosféře.

SALÁTOVÝ DEN

SALÁTOVÝ  DEN21. 12. jsme ve třídě měli další tematický čtvrtek, tentokrát to byl Salátový den. Za pomoci rodičů jsme si doma připravili různé saláty, ovocné, zeleninové, ale i tradiční bramborové. Svoje výrobky jsme předvedli a následně ochutnali. Všechny saláty byly vynikající!!!

VÁNOČNÍ TURNAJ VE FLORBALU

VÁNOČNÍ  TURNAJ  VE  FLORBALUV úterý 19. 12. se v tělocvičně naší školy konal tradiční Vánoční turnaj ve florbalu, kterého se zúčastnili i naši chlapci. Za bouřlivé podpory celé třídy bojovali jako o život. I když náš tým nezvítězil, děkujeme hochům za účast.

MAJÁK

MAJÁKV pátek 15. 12. v naší třídě proběhl program obecně prospěšné společenosti Maják s názvem Kybersvět. V tříhodinovém programu nás pan lektor seznámil s výhodami a nevýhodami internetu, ale hlavně s nebezpečím, které nám hrozí při jeho používání, například kyberšikana a další. Naučil nás, jak se chránit a co dělat v případě ohrožení. Program byl velmi poučný a pro nás prospěšný, všichni jsme se do něj aktivně zapojili.

VÁNOČNÍ KONCERT

VÁNOČNÍ  KONCERTVe dnech 8. a 9. 12. proběhly tradiční vánoční koncerty naší školy, letos opět v aule Technické univerzity v Liberci. V oba dny žáci naší školy vystupovali v hudebních souborech, kde předvedli vynikající výkony, zejména pak zpívání ve sboru Carola. Byl to neuvěřitelný zážitek, který nám všem, kteří jsme se koncertů zúčastnili, navodil tu správnou vánoční atmosféru.

MIKULÁŠ

MIKULÁŠV úterý 5. 12. nás navštívil Mikuláš i se svými pomocníky, protože jsme byli hodní, nikoho si čerti do pekla neodnesli :-)

BUCHTOVÝ DEN

BUCHTOVÝ  DENNaše třída se rozhodla uspořádat vždy poslední čtvrtek v měsíci tematický den. Jako první byl 30. 11. Buchtový den. Všichni jsme doma napekli, někteří sami, někdo za pomoci rodičů. Buchty se nám opravdu povedly, celý den jsme ochutnávali, porovnávali a  hodnotili, kdo má nejlepší kousek, ale hledali jsme těžko vítěze. Pečení se podařilo všem. Už se těšíme na další tematický den, který bude v duchu Vánoc.

Změna stravného od 1. 1. 2018

Od 1. 1. 2018 se mění výše stravného v naší školní jídelně. Tabulka i s výší měsíčního stravného je k nahlédnutí v sekci školní jídelny. Nezapomeňte prosím změnit trvalý příkaz k úhradě. Děkujeme.
Mgr. Iva havlenová, ředitelka školy

Zřízení nových účtů pro platby

pro ŠD 7452982/0800
pro ZUŠ 7452712/0800

AKTUALIZACE PRAVIDEL HODNOCENÍ

Vážení rodiče,
na našich stránkách v části DOKUMENTY ŠKOLY byla uložena aktualizace školního řádu, konkrétně části PRAVIDLA HODNOCENÍ, včetně přílohy TŘÍDNÍ PEDAGOGICKÝ DENÍK - POSTUP PRO HODNOCENÍ CHOVÁNÍ A PŘÍPRAVY NA VYUČOVÁNÍ.
Prosím, seznamte se s těmito aktualizovanými dokumenty.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Důležité upozornění - zrušení telefonní linky

Vážení rodiče, v dohledné době bude zrušena pevná telefonní linka 482 725 220, hlavní linkou do školy zůstává 733 143 194, ostatní linky zůstávají beze změny.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce
ZŠ
ZUŠ