4.C

PRAHA

PRAHAVe čtvrtek 8.6. jsme se vydali na školní výlet do Prahy. Cestovali jsme žlutým autobusem Student agency a byl to pro nás velký zážitek. V Praze jsme navštívili Veletržní palác, kde pro nás paní učitelka objednala výukový program Moje první návštěva, zahráli jsme si na malíře a vytvořili jsme si svůj obraz, to nás hodně bavilo. Pak jsme pokračovali do Stromovky, kde se nachází Planetárium, zde jsme se zúčasnili programu Vesmír kolem nás, kde jsme si zase připadali jako kosmonauti. Celý den bylo krásné počasí a výlet se nám opět vydařil.

MDD

MDD1. června jsme oslavili Mezinárodní den dětí na hřišti v Růžodole, kde jsme viděli ukázky práce policejních a záchranářských složek. Nakonec jsme se v horkém dni osvěžili výbornou zmrzlinou v nedaleké cukrárně.

JABLOŇOVÁ FEST

JABLOŇOVÁ FESTI v letošním roce proběhl tradiční školní Jarmark v zahradě PKO. Počasí bylo letní, program nabitý skvělými uměleckými čísly a nám se povedlo prodat všechny výrobky, které nám napekly maminky. Na dobročinnou akci jsme tak přispěli pěknou částkou. Těšíme se na další ročník.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚV týdnu od 15.5. do 19.5. jsme vyjeli na školu v přírodě do Borovice. Prožili jsme týden v krásné přírodě, kde kromě učení nechybělo hraní her, plavání, stezka odvahy, diskotéka a dobré jídlo. Přivezli jsme si hodně krásných zážitků.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA

DOPRAVNÍ VÝCHOVAV úterý 7. 3. jsme měli projektový Den s dopravní výchovou. Během celého dopoledne jsme vystřídali 4 stanoviště, kde jsme se dozvěděli, jak se chovat v silničním provozu jako chodec, cyklista, ale i spolujezdec. Také jsme se přiučili základům první pomoci. Celý den byl pro nás velmi zajímavý a poučný, projekt se nám moc líbil.

DIVIZNA

DIVIZNAV pondělí 27. 2. jsme navštívili Diviznu, tentokrát nám paní učitelka objednala program s názvem Voda čaruje. Zopakovali jsme si, co víme o vodě, ale také jsme se dozvěděli nové věci, jak se voda čistí, jak ji máme šetřit a další užitečné informace, dokonce jsme si zahráli hry na téma voda. Program se nám líbil, dobře doplňoval učivo přírodovědy.

TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKUOpět jsme si zahráli pohádku, tentokrát jsou to Tři oříšky pro Popelku. Pohádku jsme začali studovat již před Vánoci, pravidelně jsme ji zkoušeli při hodinách čtení, když se nám začalo dařit, pozvali jsme žáky a učitele naší školy, ale i rodiče. Divadlo se nám povedlo a sklízíme velký potlesk.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKARok se s rokem sešel a Vánoce jsou opět tady a s nimi i vánoční besídka, tu jsme měli ve čtrvtek 22.12., letos měla červenou a zelenou barvu, přinesli jsme si Santa čepičky a velikou zásobu cukroví. První hodinu jsme si zahráli Tři oříšky pro Popelku v plné verzi, od druhé hodiny probíhala vánoční besídka, měli jsme připravený program. Zkušení moderátoři uváděli jedno číslo za druhým, viděli jsme pěvecké vystoupení, kytarová a houslová vystoupení, kouzla, pokusy a další vydařené výstupy, nakonec nás navštívil Ježíšek a bohatě nás obdaroval. To jsme museli být dost hodní!!! Šťastné a veselé!

VÁNOČNÍ KONCERT

VÁNOČNÍ KONCERTVe dnech 9. a 10. 12. se konaly tradiční Vánoční koncerty naší školy, letos opět v aule Technické univerzity. My jsme vystupovali v sobotu s Karolkou, někteří žáci již v pátek se Zušáčkem. Byl to krásný zážitek, v sále zavládla příjemná vánoční atmosféra, která nám připomněla, že se už Ježíšek blíží...

POHÁDKA O RAŠKOVI

POHÁDKA O RAŠKOVIVe čtvrtek 8. 12. jsme se letos již podruhé vydali do Naivního divadla, tentokrát na Pohádku o Raškovi na motivy Oty Pavla, jednalo se o pohádkový životopis skokana na lyžích Jiřího Rašky. Po pěkném kulturním zážitku jsme si prohlédli betlém, který je vystaven ve foyeru divadla a vydali jsme se do adventního centra Liberce, před radnicí jsme si prohlédli vánoční strom a navštívili jsme vánoční trhy, které na nás přenesly opravdovou vánoční atmosféru.

ZÁŽITKOVÉ ČTENÍ

ZÁŽITKOVÉ ČTENÍHodinu čtení jsme tentokrát pojali trochu netradičně. Přinesli jsme si knížku, kterou zrovna čteme a něco na ležení, polštářek, deku, podložku. Mohli jsme se pohodlně uvelebit kdekoliv po třídě a pustit se do čtení naší četby. Po 20 minutách nás paní učitelka zastavila a každý vyprávěl, o čem četl a svoji knížku spolužákům doporučil, tím jsme si rozšířili své čtenářské obzory a zážitkové čtení znovu zopakujeme.

ROALD DAHL

ROALD DAHLVe čtvrtek 20.10. jsme se zúčastnili výukového programu v knihovně o britském spisovateli Roaldu Dahlovi. Nejprve jsme si ve škole povídali, kdo to byl, dělali jsme referáty, pak jsme se vydali do knihovny, kde nám paní učitelka objednala výukový program. Paní knihovnice nám o spisovateli vyprávěla, o jeho dětství, životě a tvorbě a pak jsme si sami ve skupinkách zkusili napsat příběh na základě názvu jeho knihy a hlavních postav. Nejznámější knihy jeho tvorby jsou Karlík a továrna na čokoládu, Jakub a obří broskev, Matilda nebo Čarodějnice. Nakonec jsme si mohli i půjčit některou z jeho knih.

KOMÁŘI SE ŽENILI

KOMÁŘI SE ŽENILIV úterý 18.10. jsme se spolu s dalšími čtvrtými třídami a se 3. A vydali do Naivního divadla na pohádkově laděnou komedii Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu, která byla o komárovi Zdendovi, který se vydá do světa zachránit unesenou nevěstu a pomáhají mu při tom hmyzí přátelé. Pohádka byla veselá a nám se líbila.

KRAV MAGA UKÁZKA SEBEOBRANY

KRAV MAGA UKÁZKA SEBEOBRANYV pondělí 17.10. proběhlo v tělocvičně naší školy ukázkové dopoledne oddílu Krav Maga, který se zabývá výukou sebeobranného systému zábavnou a nenásilnou formou her. Děti si tak mohly samy vyzkoušet v praxi prvky sebeobrany, rozpoznání nebezpečí a řesšení různých problémů. Na základě ukázkové hodiny se děti mohou přihlásit do kurzů Krav Maga, které již probíhají na základních školách Vrchlického, Vratislavice nad Nisou a ve Sport Aerobic Liberec.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚV pátek 30.9. jsme byli poprvé na dopravním hřišti. Ujal se nás lektor pan Luděk Svoboda, který nás nejprve seznámil s pravidly silničního provozu, pak následovala jízda, ze které jsme měli zpočátku strach, ale po prvním projetí celé trasy se nám ulevilo, nebylo to tak náročné, jak se zdálo, počasí nám k tomu přálo. Pokud budeme trénovat, jistě na jaře zvládneme závěrečnou zkoušku a průkaz cyklisty bude náš! Podívejte se na nás, jak nám to šlo...více fotek na facebooku.

LIBERECKÁ RADNICE

LIBERECKÁ RADNICEVe čtvrtek 22.9. jsme navštívili libereckou radnici, nejprve jsem si prohlédli její okolí, kde se zrovna konaly regionální trhy, poté se nás ujala paní průvodkyně, která nás usadila v obřední síni a vyprávěla o historii radnice, nakonec jsme vystoupali po 187 schodech na radniční věž, ze které byl nádherný výhled na celý Liberec a počasí nám přálo, bylo skoro letní. Byl to velký zážitek!

TAK UŽ JSME ČTVRŤÁCI!

TAK UŽ JSME ČTVRŤÁCI!1. září nám začal nový školní rok a z nás jsou už čtvťáci. Vrátil se k nám Mikuláš, tak je nás 25. Těšíme se na učení a zážitky, které nás ve čtvrté třídě čekají. Tak hurá do práce!

Aktuality

AKTUALIZACE PRAVIDEL HODNOCENÍ

Vážení rodiče,
na našich stránkách v části DOKUMENTY ŠKOLY byla uložena aktualizace školního řádu, konkrétně části PRAVIDLA HODNOCENÍ, včetně přílohy TŘÍDNÍ PEDAGOGICKÝ DENÍK - POSTUP PRO HODNOCENÍ CHOVÁNÍ A PŘÍPRAVY NA VYUČOVÁNÍ.
Prosím, seznamte se s těmito aktualizovanými dokumenty.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Důležité upozornění - zrušení telefonní linky

Vážení rodiče, v dohledné době bude zrušena pevná telefonní linka 482 725 220, hlavní linkou do školy zůstává 733 143 194, ostatní linky zůstávají beze změny.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Důležité upozornění

Vážení rodiče,
věnujte prosím pozornost informaci týkající se opatření, která mají zabezpečit větší bezpečnost Vašich dětí v budově školy. O bezpečnostních pravidlech pohybu osob v budově školy jste byli informováni na začátku školního roku a na třídních schůzkách.

Dodržujte prosím následující pravidla:
- Vstup osob do budovy školy je omezený, žáci a učitelé školy mají pro vstup do školy čipy, ostatní vstupují do budovy školy pouze v případě, že mají domluvenou schůzku s vyučujícím nebo vedením školy a ke vstupu využívají výhradně hlavní vchod po zazvonění na sekretariát (ne přes čip svého dítěte nebo vpuštěním do budovy školy jinou osobou)

- Vyzvedávání dětí je možné pouze před školou, rodiče nevstupují do budovy školy, ani ke skříňkám.

Děkujeme, že respektujete tato opatření.

V Liberci 15. 10. 2014
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Upozornění na změnu režimu školy

Vážení rodiče,
s platností od pondělí 4. 4. 2016 bude změněn režim přístupu do budovy školy v pozdních odpoledních hodinách. Bezprostředně po ukončení činnosti školní družiny, tj. v 17.00 bude uzamčen hlavní vchod a vjezdová brána a branka do areálu školy. Výuka ZUŠ nebude nijak omezena, pouze budou děti po 17. hodině odcházet a přicházet bočním vchodem u sborovny ZUŠ, kde se o ně postarají vyučující ZUŠ.
Mgr. Iva Havlenová, ředitelka školy

Akce

žádné akce

žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce žádné akce
Login
ZŠ
ZUŠ
školní jídelna
školní družina

Created by © 2015/17 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy