0 student

Materiály z výuky předmětu hudební výchova.

• Mad World

V písni Mad World je obsažena kritika školského systému, který brání žákům v realizaci jejich potřeb a tužeb. Přestože je daná kritika určena anglickému středoškolskému školství , některé prvky kritiky můžeme najít i v českém školství. Baví vás škola? Baví vás hudební výchova? Musí škola za každou cenu bavit? Atd.

• Sofia

Příkladem fůze world music a pop-music je tato píseň. Slyšíme v ní prvky klasické formy současné populární písně i prvků lidové hudby karibské a španělské oblasti. Není čemu se divit, když skladatel a zpěvák Alvaro Soler je narozen jako Španěl, bydlel dlouhou dobu v Japonsku, v současné době žije v Německu a píseň Sofia nahrál na Kubě.

• Návrhy deváťáků do zpěvníku

Zapojování žáků devátých tříd do plánování hudebně-vokálních činností jsou strastí učitele. Z jeho strany musí píseň splňovat hned několik parametrů (vhodný rozsah, citlivost k obsahu, vhodná rytmika a melodika aj.). Z pohledu žáků je důležitá jen jedna složka: současnost. Tedy, deváťáci budou chtít pravděpodobně zpívat jen to, co znají a poslouchají.

• Hudební forma - audio střih

Instructor