Carola na soustředění

Od čtvrtka 17.10. do nedělního dopoledne, 20.10. vyrazil náš sbor Carola na soustředění. Tentokráte do Malé Skály, kde jsme nalezli útočiště v hotelu Kavka. Bylo nás přes 100, takže jsme museli do tří autobusů.

Zaměřili jsme se na blížící se vrchol sborové sezóny, na vánoce. Pod sbormistrovským vedením paní Sobotkové a pana Grobára jsme nacvičovali nové sborové písně, ale také oprašovali ty, které se na koncertních vystoupeních stali očekávanou tradicí.

I letos bylo v nabídce mnoho volnočasových aktivit: karaoke, kufr, taneční podložky aj. Kromě toho mohli caroláci vyrazit na výlety po místním krásném okolí a dokonce se pár odvážlivců našlo. Plně jsme využili i hřiště hotelového komplexu, na kterém si však jedna naše sopránka natrhla vaz a byla tak z dalšího programu diskvalifikována – holt, basketbal je tvrdý sport 🙂

Zábava byla přímo slyšet – z pokojů i chodeb hotelu. O doprovodný program, ale také o nutnou dávku nečekaných situací, se postaral tým věrných organizátorů, sestavených z bývalých členů sboru. Namátkou jsme tak např. na schodišti procvičovali pravidla silničního provozu při opravách a uzavírkách 🙂

Soustředění roku 2019 je tak za námi a už se těšíme na to s dvacítkou.