Adventní návštěvy v 2.B

V úterý 17. 12. nás navštívila maminka Emilky Šarochové. Upekla pro nás perníčky a připravila polevu. Všichni jsme si vyzkoušeli svou zručnost při zdobení. Dozvěděli jsme se plno zajímavostí z pečení a kdo správně odpověděl na záludné otázky, získal bonusový perníček či barevnou polevu ke zdobení. Dopoledne se nám vydařilo a perníčky byly výborné!

Ve středu 18. 12. nás navštívila babička Justýnky Kadlecové, která nám představila svou uměleckou tvorbu. Seznámila nás s postupem práce při výrobě šperků Tiffany, vitráží či keramiky. Každého z nás obdarovala drobným šperkem a velmi poutavě si s námi popovídala o vánočním čase.

V pátek 20. 12. nás navštívily paní lektorky ze Severočeského muzea s programem Já bych rád k Betlému. Maňásek oslík vyprávěl dětem popletený vánoční příběh, který mu ovšem pomohly dát do pořádku. Potom si vytvořily vlastní živý betlém. V druhé části programu jsme si všichni vyrobili vánoční ozdobnou krabičku.

Děkujeme za příjemný adventní čas!