Abeceda peněz

V tomto školním roce 2018/2019 se žáci vyšších ročníků prvního stupně ZŠ Jabloňová účastní projektu Abeceda peněz, projekt finanční gramotnosti ve spolupráci s Českou spořitelnou.

Žáci 5. A se svou firmou T´N´T (Tým Naší Třídy) zdárně své podnikání prověřili a společnou pílí, spoluprácí a podporou svých přátel a rodin svou firmu dovedli k zisku. Získali certifikát o absolvování Abecedy peněz. Společně si děti určily tři cíle jak naložit s případným ziskem. Polovinu peněz využijí na třídní výlet. Čtvrtinu vydělaných peněz věnují do zvířecího útulku a druhou čtvrtinu do dětského domova.

První cíl splněn – výlet si děti zvolí samy. Druhý cíl splněn – 20. 12. 2018 se děti vydaly do zvířecího útulku Archa, kam mimo vydělaných peněz přinesly zvířátkům ještě různé pamlsky a jídlo. Pejsky vyvenčily, pozdravily a některé i pomazlily. Se spokojenými výrazy a hřejivým pocitem splněného dobrého skutku se vrátily slavit Vánoce se svými rodinami domů.

Nyní už jen zbývá potkat se s dětmi z dětského domova. Pohovořit s nimi, třeba si zahrát i nějaké hry, porovnat podmínky života mimo rodinu a pak už jen jako třešnička na dortu, předat čtvrtinu výdělku firmy. A mise splněna.

V lednu již odstartovala druhá parta, žáci 4.C. Tak držíme pěsti, ať jdou ve stopách svých předchůdců a také se jim jejich podnikatelská dráha podaří úspěšně odstartovat.