3D tisk

Žáci 9.A navštívili dne 30. října 2020 specializovanou učebnu iQPARKU, aby se seznámili se vším, co v současné době představuje 3D tisk. Program se zaměřil na počítačové modelování 3D objektů a jejich následné vytištění ve specializované tiskárně.

Celý proces začal u počítače, kde představa žáků vznikala nejprve v 3D animačním programu. Dále pokračovala do „sliceru“, druhý specializovaný program, kde se objekt doslova digitálně rozstříhal na miniaturní vrstvy a uložil do speciálního souboru. Poslední štací pak byla samotná 3D tiskárna, u které žáci čekaly na vytvoření svých modelů.

První kroky s technologií budoucnosti mají žáci za sebou. Kdyby jste tedy náhodou potřebovali opravit nějakou malou plastovou součást do rozbité hračky, víte na koho se obrátit.