3.B o strašidelné noci

Děti ze 3.B si užily netradiční strašidelnou noc přímo ve škole, a to z 25. na 26. října. Využili školní zahradu na dlabání dýňových lampiónů a za tmy poznaly různá zákoutí s tajemnými úkoly, které musely ve své strašidelné partě splnit, aby se pak dostaly k hlavní čarodějnici a mohly společně vykouzlit poklad.

Děti si průběžně cpaly své “břuchy” lákavými pochoutkami s pavouky, dýňovými zaříkávači, duchy a neméně lákavými dětskými prstíčky. K tomu všemu ještě pily kouzelné lekvary proti strachu.

Strašidla je třeba řádně vyučit i řemeslu, a proto se Ti, kteří chtěli, zúčastnili „tvořeníčka pro strašidla“ mohli svůj pokoj poté vyzdobit naježenou černou kočkou, nebo vytvořit strašidelný dům – bydlení pro duchy, úpíry a pavouky. Někteří parádníci zvolili módní doplňky pro duchy a jiná strašidla. Každý si domů prostě něco odnesl.

Protože poklad venku se podařilo vykouzlit a záhadný lektvar proti strachu pili všichni, čekalo děti ještě po temných chodbách vyřešit záhadu vlkodlaka a osvobodit tak duši člověka léta uvězněnou v těle zvířete. Jen ti správní řešitelé získali certifikát detektiva III.kategorie v oblasti nevyřešených záhad.

A na závěr ještě pac a pohádka na dobrou noc. Ráno již přeměněná strašidla ještě získala diplomy za neuvěřitelně dobrou strašidelnou partu a byla vyhlášeny ty nejzajímavější  masky, kterou naši porotu zaujaly. No, a pak už jen vše sbalit a uklidit. Nevyspalí, plní zážitků se všichni zdraví vrátili do svých rodin.

Velké díky patří žačkám ze 6. A – jmenovitě Verče, Tince, Elišce, Janče, Marcelce, Auře a Barče, protože spolu s paní učitelkou Soukupovou a paní vychovatelkou Maděrovou vše pro děti nachystaly a pomáhaly s úkoly venku i uvnitř. Dokonce samy připravili Záhadu vlkodlaka. Dále děkuji paní Beneové za výtvarné pojetí pomníků, paní Škoudlilové za hlídání strašidel a pomoc při hrách, slečně vychovatelce Hakenové za pomoc při tvořeníčku i plnění tajemných úkolů na noční hře, dále všem rodičům, kteří mysleli na hladová bříška svých (i jiných) ratolestí. Pak také rodině Šourkových za dovoz parádních mini dýniček na dlabání. (Díky nim si mohl vydlabat téměř každý.)

Pak také děkujeme panu Šubrtovi a panu školníkovi – našemu pokladu :o), kteří nás průběžně ještě s vařechou chodili strašit – hlídat po chodbách školy. :o)

A v neposlední řadě ještě díky naší dvorní fotografce paní Beneové …..máme z této parádní akce také spoustu vzpomínek do deníčku naší třídy. :o) Tady máte i vy malou ochutnávku celé atmosféry.

Věra Soukupová, třídní učitelka